Lihtne näohooldus

Kui kuulata, mida nahaarstid oma näonaha eest hoolitsemiseks teha soovitavad, siis see on üldiselt mõõdukas puhastamine, vajadusel päikese eest kaitsmine ja niisutamine. Tõsisema murega soovitatakse pöörduda dermatoloogi juurde ja kasutada välja kirjutatud ravimit. Enamiku poes müüdavate imetoodete suhtes on nad pigem skeptilised (vaata videot, kus nahaarstid vastavad enim googeldatud nahahoolduse teemalistele küsimustele). Tavalisel päeval lihtsalt pesengi oma nägu veega ja niisutan õliga (vahepeal kasutasin suvel ostetud päikesekreemi), aga umbes korra nädalas meeldib mulle olla veidi põhjalikum.

Näonaha tervis sõltub paljuski toitumisest. Kui söön mingisugust jama või tasakaalutult, siis tagajärjed ei lase end kaua oodata. Vaatasin kunagi televisioonist eksperimenti, kus üks kaksik pandi ebatervislikku toitu sööma ning teine kaksik sõi tervislikku edasi. Ühel tekkisid lühikese ajaga näkku punnid ning tema nahk oli nähtavalt erinev. See on üks põhjustest, miks püüan jälgida, et sööksin tasakaalustatult. Rohkem saab toitumise mõjust nahale lugeda derma.ee kodulehelt

Mul polegi näohoolduseks eraldi rohkem ostetud midagi peale õli, mida kasutan ka meigieemaldusvahendina, juukse- ja kehaõlina. Vahepeal oli kasutusel suvel ostetud päikesekreem. Mul on ka sõbranna tehtud piparkoogilõhnaline suhkrukoorija, mille purki on mugav haarata, aga see pole suhkruga koorimiseks hädavajalik. Vähesest piisab, et tunda nagu poputataks sind spas.

 

Minu näohooldus

VAJA ON:

Väikest rätikut

Suhkrut

õli* 

*Minu lemmikud on seni jojoba- ja aprikoosiseemneõli sest need ei jäta nahale liiga rasvast kihti (hommikul meiki peale kandes on see tähtis). Neil võib sageli olla plastkork küljes. Soovitatakse ka sheavõid, mida ma veel proovinud pole. MTÜ Mondo müüb seda alumiiniumümbrises, mis on peaaegu lõpmatult ümbertöödeldav. 100 ml maksab 7€, mis on umbes sama hind aprikoosiseemneõliga, kuid jojobaõli on enam kui kaks korda kallim. Kasutan praegu jojobaõli, sest soetasin selle mesilasvahast säileriide valmistamiseks (avastasin, et see pole hädavajalik komponent). 

 

JUHISED

  1. Tee väike näorätik sooja vee all märjaks, vääna kuivaks ja aseta natukeseks näole. Tunned mõnusat sooja auru oma nahal. Võid seda teha näiteks 10 sekundi kaupa. Vajadusel niisuta ja vääna uuesti. (Inspiratsiooni sain itsblitzzzi videost) Rätiku panen pärast kasutust tavaliselt kuivama või otse pessu.
  2. Sega enda peos natuke suhkrut ja õli ning koori selle niisutava seguga masseerivate liigutustega oma nahka. Koorida võib dermatoloogide sõnul vastavalt vajadusele korra pikema perioodi jooksul, kuid mitte igapäevaselt.
  3. Loputa ja kuivata rätikuga õrnalt tupsutades.
  4. Vajadusel võta veel õli ning masseeri oma nahale. Teen seda tavaliselt siis, kui naha koorimise vahele jätan.

 

Ole kohal ja naudi hetke endale. Pole tarvidust kiirustada. Märka, millist tunnet tekitab soe veeaur nahal, õrn suhkruga koorimine või näo õliga masseerimine. See on sinu hetk. Võib-olla tahad teha endale tassikese teed, süüdata küünla ja panna taustale mängima mõnusa spa-muusika?.

 

 


Eelmine
Ma ei kavatse enam kunagi küpsetuspaberit osta - ehk kuidas jäätmevabadus aega säästab
Järgmine
Mida toredat saab Tartus valentinipäeval teha?

Vastused puuduvad

Email again: