Natuke näohooldusest

Tilk! tooted on korduskasutatavates anumates, mida saab taastäitmiseks tagastada.
Suvel tegin intervjuu dermatoloogiga ja suhtlesin kahe kosmeetikuga, et teada saada, kuidas õigesti oma näonahka hooldada. Kuigi inimene jääb ellu igasuguste eritoodeteta, siis õppisin, et kauni näonaha jaoks on ikkagi tark üht-teist teada. Selle võrra kannan ka vähem jumestuskreemi, sest mu näonahk on enamasti korras.

Olen ka varem siin blogis oma näohooldusest kirjutanud, aga pärast dermatoloogi ja kosmeetikutega suhtlemist kustutasin selle ära, sest ma ei teinud ikka päris kõike õigesti. Oma terviseküsimustes tuleks eelkõige kuulata ikkagi inimesi, kes on oma eriala tundma õppimiseks vaeva näinud. Seejärel saab alles otsida alternatiive, mis sobivad nii jäätmeteta eluviisi kui ka korraliku nahahoolduse põhimõtetega. Veel, meie kõigi kehad ja näonahk on erinev. Mis töötab minul, ei pruugi sulle üldse sobida ja vastupidi.

Oma näonaha heaks saab väga palju ära teha mõistliku tervisekäitumisega: korralik ja tasakaalustatud toitumine, füüsiline aktiivsus (sh aeroobne koormus), piisav vee joomine ja stressi maandamine. Kui sul on kaasas oma korduskasutatav veepudel või tervislik lõuna karbis, siis ei unusta sa seda. Olen muide märganud, et kui söön üle normi magusat või liiga rasvaseid toite, siis mu nägu hakkab sellest rääkima oma keeles.

Kui otsustad tarvitada erinevaid näohooldustooteid, siis mõistlik on kasutada ikkagi seda, mille puhul on teada, et tegu pole lihtsalt turundusega, vaid see töötab ka. Siin tuleb ka mõelda toodete säästlikule doseerimisele ja kasutussagedusele (ühe korra nädalas tehtav hooldus on ühe korra nädalas tegemiseks). Mitmed Eesti ettevõtted nagu Tilk!, Oma Care ja Hoia Homespa võtavad oma anumad tagasi, pesevad hügieeniliselt ja taastäidavad need tootega. Teised pakuvad klaasis ja metallis tooteid, mida saab korduvalt ümber töödelda.

Artiklis on kõik pikemalt kirjas, aga kirjeldan siin, kuidas ma dermatoloogi ja kosmeetikute põhinõuanded enda jaoks toimima olen pannud. Näonaha hooldusel on üldiselt kolm olulisimat sammu: puhastamine, toniseerimine ja niisutus. Pesen enda nägu ja ihu 5,5 pH (nahaga sama pH) Sebamed seebiga, mida ostan kolme euro eest apteegist. Seda müüakse väikeses pappkarbis natukese kilega - ikkagi oluliselt vähem kui teistel toodetel. Üldiselt võivad seebid nahka kuivatada, aga see konkreetne seda ei tee. Üks seep kestab kuid.

Vahepeal kasutasin ka erinevaid toonikuid. Näiteks soovitas üks kosmeetik lillevett nagu roosivesi vmt. Plastpudelis Tilk! probiootikumide ja orgaanilise roosiveega sprei töötas imeliselt, aga lahjendamata klaaspudelis roosivesi ühest ökopoest tekitas mu näol mingisuguse reaktsiooni. Praegu olen tooniku sammu sageli vahele jätnud.

Kreemina meeldib mulle väga Tilk! Regenerate Me näokreem ning samuti nende näoõli. Füüsikalise koorija asemel soovitas dermatoloog näol kasutada hoopis keemilist. Mul õnnestus valesti meelde jätta, et hüaluroonhape on see, mis koorib, aga hea lugeja juhtis mu tähelepanu sellele, et need on hoopis mandelhape või erinevad alfahüdroksühapped (nagu ka artiklis kirjas). 

Lisan siia ka oma lugeja kommentaari:
"Olen aru saanud, et hüaluroonhape on hoopiski humektant ehk molekul, mis aitab niiskust "lukustada" meie nahas - sellest on ka nahk pärast selle kasutamist mõnus sile, ühtlane ja plump. :) Seda leidub meie nahas ka loomulikult, kuigi teistsuguse funktsiooniga. Mida rohkem on hüaluroonhappe seerumis/kreemis erinevas suuruses molekule, seda parem on see nahale. Liiga suured molekulid ei pääse sügavatesse nahakihtidesse ja võivad olla seega vastupidiselt nahale kuivatava mõjuga, sest niiskus tõmmatakse naha pindmistesse kihtidesse. Keemiliste koorijatena võib kasutada nt erinevaid puuviljahappeid (alfahüdroksuhapped ehk AHA-happed), millest nt piimhape on alustuseks üks leebemaid, aga levinud on ka nt glükoolhape ja mandelhape. Happega koorimise järel tuleb kindlasti eriti hoolikalt nahka päikese eest kaitsta, sest nahk on siis palju tundlikum." 

See kommentaar näitab väga hästi, kui oluline on olla tähelepanelik minusuguste blogijate lugusid lugedes. Me oleme inimesed, kes jagavad oma kogemusi. Me jätame asju valesti meelde ja eksime, sest me ei suuda olla kõigi alade eksperdid. Ainus, kellel peaks olema lõppsõna sinu terviseküsimustes, on sinu arst. 

Bio4You andis mulle igatahes katsetamiseks hüaluroonhappe seerumi. Nad müüvad seda võrreldes paljude teistega üsna hea hinnaga pipetiga klaaspudelis. Olen seda nüüd 3,5 kuud kasutanud ja rohkem kui pool tillukest pudelit on ikka alles. Hüaluroonhapet saab korra nädalas pärast pesu, tooniku ja kreemi rutiini kanda näonahale. Piisab ühest 2-3 tilgast. Hommikuse näopesuga tuleb see maha ning nahk on veidi siledam ja ühtlasem.

Makadaamiaõli keha määrimiseks ja hüaluroonhape näonaha koorimiseks Bio4You poest.

Kannan korra nädalas või harvem näole Tilk! sügavpuhastavat turbamaski. Siit samast Eestist pärit turbast ilutooteid ostetakse maailmas kokku nagu imeasja, sest need töötavad nii hästi. Tilk! tooted on väga mõnusad, kui on soov sõbrannadega või teistega kodust spa-õhtut korraldada. Maski kasutamine ei ole aga üldiseks näohoolduseks vältimatu samm.

Kehanahal ei ole nii hull, kui kasutada tavalist seepi ning niisutavat õli. Näiteks Bio4You müüb valikut klaaspudelites õlisid. Need on head ka mõnusa massaaži tegemiseks. Kasutan endiselt õlisid ka oma meigi eemaldamiseks, sest need teevad kiire töö. Dermatoloogile see väga muljet ei avaldanud (võimalik pooride ummistumine), mistõttu pesen õli pärast seebiga maha.

Korralik näohooldus tähendab, et ma ei kanna enamasti puudrit või jumestuskreemi, vaid olen oma enda nahaga. Soojemal ja päikselisemal ajal kannan ka päikesekreemi. Praegu olen kasutanud vaid plasttuubis kreeme. Matkajatele on olemas füüsikalised Naude Naturals päikesekreemid alumiiniumkarbis.

Eelmine
Mida pakun kiirel päeval külalistele?
Järgmine
Kuidas ma valisin endale uue ridiküli

Vastused puuduvad

Email again: