Printleht: koristusgraafik

Siit saad endale ligipääsu koristusgraafiku kohandatavale ja prinditavale Canva põhjale. Meie koristusgraafik on lamineeritud (lasin printida ühes koopiakeskuses) ning kummalgi on oma värvi kustutatav marker märkimaks, kui tegevus on tehtud. Päeva/nädala/kuu/aasta lõppedes saab vanad linnukesed kustutada ja alustada märkimist uuesti.
Tegin selle koristusgraafiku aasta algul eesmärgiga müksata end elukaaslast kodus järjepidevamalt korda hoidma. Koristusgraafik on tahvlinätsudega kinnitatud meie vannitoa uksele. Väikeses üürikorteris on see ainus koht, kuhu saame seda hoida.  Ma ei ole suur lamineerimise fänn, aga meie oludes tundus see parim lahendus. Suuremas korteris või kohas, kus võib seinale asju riputada, kasutaksin ilmselt paberit pildiraamis ja kirjutaksin klaasile.

Koristusgraafikul on mitmeid plusse:
  • See on keskkonnas nähtav vihje, mis peaks ideaalis käivitama koristamiskäitumise
  • Tegevustest on mõlemale selge ja eelnevalt kokku lepitud ülevaade
  • Tegevused on jaotatud väiksemateks jõukohasteks ampsudeks
  • Regulaarse koristamisega kulub vähem aega - 15 minutit või vähem põhiülesannete kohta inimese kohta. päevas
  • Asjad kuhjuvad vähem ühte kokku ja tekitavad vähem frustratsiooni
  • Isegi, kui asjad on lõpuks tegemata ja kodu ikkagi segamini mingil põhjusel, siis selge ülevaade toetab selget pead.

Töötan päris palju kodukontorist ja iga tund peaks ideaalis end liigutama. Nii nt teengi nt 10- või 5-minutilise pausi ajal mingi koduse ülesande ära: panen pesu pesema või kuivama, küürin kraanikausi puhtaks jne. Tegevused peavad minu ja elukaaslase vahel võrdselt jaotuma nädala peale ja kummalgi on päevas üks ülesanne, kolmapäeval ühel kaks. Igatahes, head kasutamist!

Eelmine
Printleht: aita naabritel materjalidele uus elu anda
Järgmine
Printleht: kasuta seda kortermaja rämpsposti ennetamiseks

Vastused puuduvad

Email again: