Printleht: positiivsed enesekinnitused


Enne teistele hea tegemist, ükskõik mis valdkonnas, tuleb alustada iseendast. Esiteks, meil peavad olema enam-vähem paigas baasasjad nagu uni, füüsiline aktiivsus, toitumine, suhted teistega, head emotsioonid ja puhkamine. Teiseks, mõjutab enesetunnet meie sisekõne. Üks võimalik meetod kasuliku sisekõne toetamiseks on positiivsed enesekinnitused. Need on väljakutseks meie negatiivsetele ja mitteabistavatele mõtetele ning aitavad motiveerida, tuua ellu positiivseid muutusi ja tõsta enesehinnangut. Ligipääsu oma positiivsete enesekinnituste printlehele saad SIIT.

Positiivsete enesekinnituste kasutamine on lihtne: vali fraas ja korda seda endale. Näiteks printlehelt võta laused ükshaaval ette ja korda iga lauset kaks-kolm korda. Tee seda iga päev. Aja jooksul võid märgata, et olukordades, kus muidu oleksid mõelnud negatiivset mõtet, mõtled hoopis korrutatud enesekinnitusele nagu "Ma suudan teha ükskõik mida". 

Positiivsetel enesekinnitustel on teaduspõhised alused. Alustuseks, suudame võtta muidu ähvardavana näivat infot vastu endale olulise ja väärtuslikuna. Uuringud on näidanud, et enesekinnitused võivad vähendada stressi, suurendaa füüsilist aktiivsust, parandada tervisekäitumise kavatsusi, toitumist ja isegi akadeemilist sooritust.

Positiivsed enesekinnitused toetavad optimistlikku mõtteviisi. See aitab meil omakorda toime tulla negatiivsete sõnumitega ning luua endast ja oma võimetest paremini kohanduv ja lootusrikas lugu. 

Oma printlehe saad soovi kohal kohandada alla laadida SIIT.
Eelmine
Printleht: kasuta seda kortermaja rämpsposti ennetamiseks
Järgmine
Printleht: ilugraafik

Vastused puuduvad

Email again: