Minust

Tere!
Foto: Maryliis Teinfeldt

Alustasin oma prügi vähendamise ja keskkonnasõbralikkuse teekonnaga tudengina 2017. aasta septembris. Alguses pidi see olema nädalapikkune eksperiment mõistmaks, miks inimesed püüavad prügi vältida ja kas see on võimalik. Pikemaajaliselt veenas mind sellega tegelema video Bea Johnsoni perest, kellel tekib aastas vaid liitrine purk prügi. Seitsmest päevast sai hoopis eluviis. 

Minu enda jaoks pole niivõrd oluline mitte purgitäie prügini jõudmine, vaid teadlikkus oma tarbimisvalikuid tehes ja lihtsam elu. Kui enne tähendas keskkonnasõbralikkus seda, et mulle meeldib mets, ma teen ajalehtedest vahel korve ja veidi sorteerin prügi, siis nüüd olen suutnud teha korralikud muutused peaaegu igas oma elu aspektis. Mul tekib praegu oluliselt vähem prügi ja kui tekibki, siis on sellel väga hea põhjus.

Mida olen nüüdseks teinud?
  • Minu blogi kaudu on jäätmevabaduse ja keskkonnasõbraliku elu nipid jõudnud kümnete tuhandete eestlasteni.
  • Olen koolitanud sadu inimesi nii Eestis kui ka välismaal, sh kõrgkoolides, koolides, ettevõtetes ja festivalidel. Kui soovid samuti koolitust saada, võta minuga ühendust.
  • Tõlkisin Bea Johnsoni raamatu "Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?" inglise keelest eesti keelde.
  • Töötasin eesti esimeses keskkonnateadlikkuse ja roheinnovatsiooni ajakirjas Jälg.
  • Olin 2019. aastal Sloveenias, Ljubljanas turunduspraktikal jäätmevabas ettevõttes myWater.
  • Olen kirjutanud hulganisti artikleid jäätmevabadusest, sealhulgas Postimehes ja Swedbanki blogis Kukkur.
Loodan, et leiad siit blogist kasulikke nippe, kuidas säästa keskkonda, raha, aega ja olla õnnelikum, seda kõike oma prügi vähendades.

- Liisa Aavik