Kapselmeigikoti teooria

Vasakult: peitepliiats, silmapliiats, kookripsmetušš, tooniv kreem, huulepulk, Zao puuder, põsepuna, sädelev puuder, tume lauvärv.
Sel kevadel õpetas Carmen Haav, endine Iluspektri omanik, mind endale väheste vahenditega jumestust tegema. Olen seni kasutanud sisutäidetega Zao kosmeetikat. Nüüdseks on Iluspekter tegevuse lõpetanud (Astri poes viimased tooted) ja rõõmuga meigi kasutajatel tuleb uuesti mõtlema hakata, kuidas luua endale targalt vähestest vahenditest koosnev kosmeetikakott.

Detsembris võtsin meigikunstnik Bobbi Browni Masterclassi veebis ja tegin ohtralt märkmeid. Ta on üsna minimalistliku lähenemisega, soovitab pigem vähem tooteid kasutada ja rõhutada inimese loomulikku ilu. Mulle väga meeldivad inimesed, kes räägivad, kuidas väheste ressurssidega maksimaalseid tulemusi saavutada. Võtsin tema soovitused ja kombineerisin paberil veel minimalistlikuma meigikoti, mis vastab minu soovidele - mh saan selle sama varustusega ka glamuursemat meiki ja vintage stiili viljeleda.

Aga siin on üks probleem. Minu ettekujutus kapselmeigikotist on praegu tavalise inimese teooria, ülevaade ideaalsetest toodetest. Mul õnnestus ülevaate tegemiseks leida siit ja säält tooted, kuid kõik leitu ei sobi mulle ja mõne asja katsetamiseks vajan aega. Veel, mitmeid asju ei saa hetkel Eestist, mis nullib saatmispakenditega jäätmevaba olemise eesmärgi ära. Loodan aga, et see “teooria” aitab meil häid tooteid leida ja ehk isegi innustada kedagi neid Eestis tootma või meile sisse tooma. Järgnev loetelu ei sisalda meigipintsleid jmt, aga neid on ka vaja.

Tooniv niisutaja

Jumestuskreemi soetades tuleks seda testida näo küljel ning see peaks kohe hajuma ja nägema normaalne välja (arvestada tuleb ka käte ja kaela tooni). Mõistsin, et mulle meeldib pigem tooniv ja jumet ühtlustav niisutaja (Bobbi kasutab sama). Tilk! müüb oma toonivaid kreeme mh ilma ümbrispakendita ja korduskasutatud purkides. Purgi saab hiljem uuesti kasutamiseks tagastada kogumispunktidesse. Kahjuks jääb Tilk! hele tooniv kreem ikkagi minu jaoks liiga tumedaks, aga teised võivad seda proovida erinevates müügipunktides. Kui kuulete hästi heledast toonivast kreemist, andke teada - see oleks minu jaoks ideaalne toode.

Jumestuskreemi osas ei ole Eestis minu teada praegu ideaalseid lahendusi, aga valikus on (1) klaasanumates jumestuskreemid, (2) pappümbrises kompaktsed jumestuskreemid.

Peitepliiats

Coloeur caramelil olid varem peitepliiatsid, mis on teritatavad ja metallkorkidega. Nendega saab ära peita näost punasuse ja punnid. Jälle, ühes e-poes oli nende lõpumüük, aga toon jäi minu jaoks liiga tumedaks. Ideaalsel zero waste peitepliiatsil on metallkork, aga kasutada kannatab ka sellist, mis on teritatav ja plastkorgiga (vt nt Bobbi Brown peitekreem-pliiats, koostist ei oska kommenteerida).

“Näo- ja lauvärvipalett”

Silmadel soovitab Bobbi kasutada ühte heledat, ühte keskmist ja ühte tumedat tooni. Hele puuder sobib nii lauvärvipõhjaks, naha matistamiseks kui ka ideaalse kulmu tooni saavutamiseks. Minu keskmine lauvärvitoon võib vabalt olla sama, mis päikesepuuder näol. Tegelikult saab päikesepuudri ka segades valget puudrit kakaoga. Tumedamat pruuni saan kasutada nii nn lauvärv-lainerina ülalpool ripsmepiiri kui ka kulmude värvimiseks. Bobbi lisab ka laugudele ja silmanurkadesse sädelust ning lisaks osadele punktidele näos (tema pigem õhtumeigiks). Seega piisab minul paletist, kus on neli tooni:

  • sädelev valgustpeegeldav suur puuder
  • hele näopuuder
  • tumedam päikesepuuder
  • tume lauvärv, millega saab soovi korral värvida ka kulmusid

Mulle on eluaeg samad toonid meeldinud ja ei tunne, et jääks millestki ilma, kui ei kasuta teisi värve. Paletti saab kujundada ise, kui ostad magnetkinnitusega paleti ja selle sisse vajalikud sisutäited, mida päriselt kasutad.

Eestis võiks vaadata Ontic Mineralsi poole, välismaalt tellides Zao, Elate Beauty, Kjaer Weis. Välismaalt tellides on see probleem, et üllas eesmärk vähem prügi tekitada kaob saatmispakendiga.

Huule- ja põsepuna

Ontic Minerals müüb pappümbrises huulepulk-põsepunasid, mis täidavad kahte eesmärki. Minu fotol on praegu huulepulk, mis oli juba kodus olemas. Tegelikkuses kõlbab iga huulepulk minu hinnangul mõlemaks eesmärgiks. Lush Eesti müüb muide korduvalt täidetavaid huulepulki.

Kookripsmetušš

Kookripsmetušš on vana klassika: tilgutad ühe tilga vett koogile, hõõrud selles ripsmeharja ja kannad tušši ripsmetele. Sama asja saab kasutada ka lainerina, soovi korral ka kulmudel, aga Bobbi ei soovita isegi mustade kulmudega inimestel musta värvi kasutada, vaid pruuni. Ripsmetušš peaks tema arvates alati olema must. Kookripsmetušši mina Eestist ei leidnud. Tellisin enda oma Suurbritanniast ja üritan alles sellega sõbraks saada. Annan teada, kuidas sellega läheb. Kokkuvõttes on kõige tähtsam, et see asi lõpuks töötaks ka.

Maski kandmise ajal ei ole mitteveekindlad ripsmetuššid kahjuks parim lahendus. Pandasilmad on viie minutiga garanteeritud.

Must silmapliiats 

Ma ühtlustan ripsmete alt lainerit musta silmapliiatsiga. Coloeur Carameli pliiatsid on selleks kõige paremad, kuna nendel on metallkorgid. Kasutan tegelikult ka nende kulmupliiatsit.

***

Mida mina soovitaks meigitoodete loojatele ja müüjatele

  • Saa väga hästi aru, kust tuleb sinu tooraine ning kuidas see mõjutab inimesi ja keskkonda. Selgita oma tooraine päritolu ja kasutatavate ainete vajalikkust enda kodulehel.
  • Loo tooted, millele saab osta soodsamalt uusi sisutäiteid (nt paletile uued värvipannid).
  • Ole kliendiga siiras ja soovita talle pigem vähem tooteid, mis teevad mitu tööd ära. See võib algul näida vastuoluline, aga sellise müügitaktikaga eristud kõigist teistest, kes ütlevad, et iga asja jaoks on vaja eraldi vahendit. Tee minimalistidest oma kliendid. Loo pigem mitmeid eri tooteid erinevate näo- ja nahatüüpide “baasvajaduste” täitmiseks.
  • Inimeste näod pole vead, mida parandada, vaid meigi eesmärk on tuua esile olemasolevat unikaalset ilu.
  • Ole aus toote puudujääkide osas ja tunnista kliendi vajadusi nt pakendivabamate toodete jaoks.

***

Millest koosneks sinu kapselmeigikott? Milliseid tooteid soovitad?

Eelmine
Ökotualettpaberite võrdlus
Järgmine
Kuidas ma oma Gmaili postkasti korras hoian

3 vastust

Email again:
Jane 2. veebruar 2021
Väga head mõtted! Mina ise ka üritan kapselmeigikotti luua.. Eriti kuna pidevalt vaja reisida ja nüüd stjuuardessina vaja, et meigikott oleks alati kaasas. Sain mõned head mõtted siit :)
Kai-Epp 2. veebruar 2021
Oi, kui hea teema! Mõtlesin enda peale ja tuleb välja, et minulgi peaaegu selline meigikott olemas. Ma küll pole jõudnud selle parema pakendi valimiseni (sest lihtsaid valikuid pole ette jäänud), samas eelistan osta tooteid, mis on head mu nahale, kestavad kaua ning kui võimalik, siis võimalikult universaalsed. Ja tooteid on üsna vähe korraga, samamoodi olen loobunud kirevast värvivalikust ja iga hommik on täpselt samasugune "nägu" peas. Seega pool võitu olemas.
Kulmude tõttu tumepruuni silmavärvi kulubki kõige rohkem, aga see Ontic Mineralsi potsik kestab sellest hoolimata ikka väga kaua - nii silmalaineri, kui kulmuvärvi eest, abiks hea pintsel! Üks hele šampanja värvi lauvärv on kasutusel ka põskedel... Ja lisaks BB kreem.. ei julgegi teisi proovida, kui Lily Lolo oma, sest see on mu nahale nii hea ning saan pidevalt komplimente hea jume eest. Tuub kestab kaua ning toode püsib nahal peal terve päeva. Ma mäletan veel, kuidas olin hädas, sest polnud leidnud meigitooteid, millega saaksin rahul olla ning kõik läks ruttu koledaks ja üldse meigitud mina ei näinud välja päris mina, sest mingi kiht peal! Huhh, kui mõnus see elu nüüd aastaid hiljem on!
Ainult hea ripsmetuši leidmisega olen raskustes..
Kärt 15. veebruar 2021
Aitäh, Liisa!
Jälle üks põhjalik ja tore postitus. Ma polnud selle pealegi tulnud, et kulmupliiatsi saaks asendada sobiva lauvärviga. Saingi nüüd vahetamist vajava aegunud pliiatsi soovinimekirjast üldse maha tõmmata.