Kapselgarderoob

Kui sel aastal end täpselt samamoodi välja nägevas riietuses teist korda ühele ja samale väljaandele intervjuud andmas avastasin, viskas mul enda garderoob üle. Otsustasin pärast seda luua endale minimalistliku kapselgarderoobi. Seadsin garderoobile viis tingimust: (1) omavaheline kombineeritavus, (2) pidulikuma riietusena kandmise võimalus, (3) mitmekesisus ehk erineval moel ja hooaegadel kantavus, (4) mahutatavus käsipagasisse ja (5) kvaliteet. Ma ei taha enam kunagi tunda, et “mul pole midagi selga panna” ning üllataval kombel ma ei tunne seda väiksema, kuid targemalt läbi mõeldud garderoobi puhul. 

Asjad, mis olid juba kodus olemas

●     Kaks tuunikat, mida saab kanda vööga või ilma, püksis või püksist väljas ning erinevate alumiste osadega. Mõlemad teise ringi poest soetatud tuunikad on mul kasutusel olnud üle kuue aasta ning need on siiani hästi vastu pidanud.

●     Väike must kleit teenib mind ametlikematel kohtumistel, matustel, sünnipäevadel, intervjuudel.

●     Valge viisakas pluus, mille õlal oli kunagi väljapestamatu värviplekk, millele lasin oma lemmikõmblejal kaunistuse õmmelda, et saaksin seda edasi kanda.

●     Tume pintsakjakk, mille vahetan siiski sobivama leides peagi välja, sest selle käised on disainitud liiga lühikeseks. See täidab siiski oma funktsiooni.

●     Valged linased lühikesed püksid, ostetud tavapoest Itaaliast, sest ma ei leidnud soovitut mitte kuskilt mujalt.

●     Must topp, mis on mul olnud ajast, mil olin 11. Kannan seda tavaliselt teiste riietusesemete all.

●     Sinine laia avaga torusall, mida saab erinevalt moodi kaelas, õlgadel või seelikuna kanda. Soetasin selle kunagi Tšehhis, kui avastasin, et ilm on liiga jahe.

 

Asjad, mille materjal ei sobinud või mida ma ei kandnud piisavalt, läksid “müümiseks” korvi. Samas jätsin praeguse seisuga alles lisaks n-ö mitte kapselgarderoobi alla kuuluvad neli kleiti (ära müümiseks läks kaks ilusat kleiti), kuna mul on aasta jooksul väga palju kleidiüritusi (keskmiselt nädalas üks, aga sageli kaks-kolm üritust) ja kannan neid palju. Ma kannan kodus ka n-ö kodusemaid vanemaid riideid, kuna kodus viskad ikka end ikka lösakile vedelema või istuma nõnda, et pluusid ja püksid venivad.

 

Asjad, mis tulid juurde

●     Ümbertöödeldud plastist earlgrey TUUB, mille TUUBi tegijad mulle saatsid. Seda saab kanda kokteilikleidi, trikoo, lühikese või pika topina, lühikese või seelikuna, vöö ja sallina. Ma kannan seda viimasel ajal regulaarselt ja see päästab mind iga kord, kui ühest linnast teise rändan. Kokteilikleidina kandes tuleks arvestada, et sellega ei saa kanda pitsilist aluspesu ja kui kõht süües paisub, siis punuruumi jaoks tuleb kõhuosale veidi seda ruumi juurde tõmmata. Vahel võiks ikka triikida ka. Sain ses osas targemaks nii hiljem pilte vaadates kui ka muidu ringi käies.

●     Lõpmatu kleit (ingl infinity dress), mille ülemisi paelu saab siduda kümnetel erinevatel viisidel nii, et kleit näeb erinev välja. Selle õmbles mulle Svea Mäesalu. Svea on inimene, kelle puhul ma tean, et teda saab alati usaldada ning kõik õmblustööd (kohendamised mantlil, pluusil, nahktagil ning kahe kleidi õmblemine) on olnud lihtsalt super. Ta tajub nii hästi, mida ma soovin ning teeb oma asja suure kirega ning praegu ma ei usalda mitte kedagi teist õmblemisasjus.

●     Must kvaliteetne vöö, mille sain teise ringi poest.

●     Musta värvi püksid teise ringi poest, sest minu kaks püksipaari andsid enam-vähem ühel ajal alla.

●     Must-valge triibuline pluus teise ringi poest, mis sobitub kenasti erinevate riietusesemetega.

●     Hall villane jakk teise ringi poest, mille lõige näeb hea välja nii kleidi kui ka teksadega.

●     Teksad Kristinilt, mida kasutasin piltidel idee edasi andmiseks. Kristin on Suletud ringi blogi tegemistes minu parem käsi ja blogi edu üks saladus, aga tema pilt pole veel kodulehel, sest ma ei ole veel teda korralikult pildistanud :) Endale on paanis peagi samuti teksad soetada.

●     Suur villane sall kaela või õlgade katmiseks teise ringi poest.

Pärast kapselgarderoobi pildistamist andis sõbranna mulle oma pükskostüümi, mille eest ma talle veel mõned karbid maasikaid võlgnen.


Siin on pildid mõningatest kombinatsioonidest:

"Mood hajub, kuid stiil on igavene!" - Yves Saint Laurent


Kas Sinul on kapselgarderoob? Millised riideesemed sinna kuuluvad? Kas vahetad sõpradega riideid või soetad teise ringi poest?

***

Vaata ka:

*Bea Johnsoni kapselgarderoob

*Kathryn Kelloggi kapselgarderoob

Dokumentaalfilm “The True Cost”


Eelmine
Minu hiljutised rohelised võidud
Järgmine
Suuhügieen ja bambushambaharjade võrdlus

1 vastus

Email again:
Siku 29. mai 2019
Mina ostan teise ringi asju ja mul on must TUUB ning nende retuusid.
Hea jutt. Sain mõne idee juurde, aitäh!