Nipid, kuidas pakendist kogu toode kätte saada

Praegu on mul vannitoas pakendatud hambapastad, mida sai katsetatud ühe Rohegeeniuse artikliga seoses.
Üks vahva lugeja soovitas vastuseks minu rohelise eluviisiga raha säästmise loole, et üks lihtne nipp raha säästa on kõigi kehahooldustoodete pakendite täielikult tühjaks tegemine enne ära viskamist. “Minu arvates peaks seda tegevust väga laialt reklaamima kõigile inimestele, sest see vähendaks pakendite hulka väga vähese pingutusega,” kirjutas ta. Tema hinnangul aitab see säästa 5-10% tootelt. Vot see on nii hea soovitus, et sellest tuleb lausa eraldi blogipostitus teha.

Kõik algab muidugi mõistlikust doseerimisest. Hambaharjal tuleks täiskasvanul kasutada herneterasuurust pallikest hambapastat, näoõli aitab mõistlikult doseerida pipetiga pudelike ning näotoonikut pihustipudel. Selliseid näiteid on palju. Ja kui pereliikmed ikka üle doseerivad, siis näiteks vedelate toodetega nagu näiteks nõudepesuvahendiga aitab selle lahjendamine. 

Minu peres on toodete pakendite täielikult tühjaks tegemine alati normaalne olnud. Toon välja paljud nipid, mida olen õppinud ja kasutanud tänu emale või internetile. Samas on siin ka juhiseid, mida otsisin selle loo jaoks värskelt juurde. 

Tuubid

Vajuta tuubis toodet välja tagumist otsa siludes. Silumisel võivad olla abiks nii kahvel kui ka pesulõks. Pika peale võid hakata tuubi saba siludes seda kokku keerama ja kasutada kokku keeratud osa kinni hoidmiseks näiteks pesulõksu. Kui tuubist enam midagi ei tule, lõika tuub enda jaoks kasutamiseks lahti. Tõmba näiteks hambaharjaga hambapastat otse tuubi seest. Kui oled tuubi silumisega hoolas olnud, peaks lõigatud tuubist pastat jätkuma 2-4 päevaks. Pane tuub vahepeal pesulõksu abil kinni või paiguta sisu eraldi purgikesse.

 

Tetrapakid

Kui tarbid tetrapakis jooke nagu (mh taimne) piim, jogurt või keefir, siis tõmba paki sisu lõppedes tetrapaki põhjast kaks kolmnurka lahti ja silu pakend lapikuks. Aseta see tassi kohale ja silu pakendit veel. Kui tetrapakis on vedelam kraam nagu keefir, lase paki sisul mõned minutid kauem lihtsalt tassi tilkuda. Voldi pakend seejärel väikeseks kokku ning pane pakendiprügisse.

 

Pudelid

Šampoon või palsam ei tule enam pudelist välja ja on otsakorral? Lase avast vett sisse ning loksuta pudelit. Nii saab mitmeks korraks lahjemat šampooni vmt, mida tuleb lihtsalt natuke rohkem pähe panna.

 

Purgid

Maapähklivõid on raske täielikult purgi pinnalt maha saada. Siin aitab aga taimse piima lisamine. Sega need omavahel vedelaks kastmeks, kasta õunaviil sisse ja naudi. Ma ei soovita õunu koos päris piima sisaldava kastmega süüa, kuna need võivad kõhus üksteisega reageerides vaevusi põhjustada. 

Purgisuppi tehes saab sama purgiga mõõta ka vajaliku koguse vett. Seda vett purgis loksutades teed ka purgi puhtaks. Samuti saab vähese veega loksutatud purgist kätte maitsva kastme, mille veesisaldust näiteks pannil muude toitudega praadides vähendada. Moosipurgis loksutatud vett annab kasutada pudru valmistamisel natuke magusama maitse andmiseks. 

 

Aerosoolid

Leidsin Youtube’ist video, kus juhendatakse, et kui õrnalt “tühjaks saanud” aerosoolile peale astuda ja seda veidike muljuda, saab natuke rohkem aerosooli kätte. Ma ei ole seda ise proovinud. Siin tuleb kindlasti ettevaatlik olla, et aerosoolipudel ei plahvataks - hüpata sellel ei tasu. Aerosoolipudelis on gaas ja vedelik. Kui gaasi jääb väheks, on raskem vedelikku välja pihustada. Muljumine aitab õhusurvet purgis suurendada ja vedelikku pihustunud kujul välja saada.

 

Pumppudelid

Vedelamate kreemide jaoks saab kontrollida, kas pumba toruke ulatub põhjani ning vajadusel võib seda kohendada (näiteks lisades torule pikenduse). Seejärel tuleb kindlalt pumba otsikust kätega kinni hoida ning otsikut alla vajutades pumppudelit vastu lauda taguda. Siit leiab täpsema videojuhise. Pumppudeli saab ka lihtsalt kääridega lahti lõigata ning väiksemasse purgikesse ümber paigutada. Siin on abiks spaatel, millega saab toote kenasti seintelt maha. Kui kehakreem otsas, soovitan katsetada Nullkulu tahke kreemi retsepti, millel on ainult kolm koostisosa.

 

Huulepulgad

Kui huulepulgal murdub ots ära, saab selle tagasi sulatada nagu siin videos. Kui huulepulk on aga otsakorral, siis võib kasutada huulepintslit värvi pulgast välja saamiseks või sulatada huulepulga sisu vesivannil ja panna väiksesse ümarasse kaanega anumasse.

 

Silindrikujuline pakend

Üks trikk, mida olen palju kasutanud kuivavate ripsmetuššidega, on nende kinnikeeratuna viieks minutiks kuuma vette asetamine. Kui sul on Zao ripsmetušš nagu mul, siis puitümbrist kindlasti vette seisma panna ei tasu. Eemalda plastikust sisu, keera korralikult kinni ja pane see vesivanni. Tušš sulab ning seda saab uuesti tarvitada - ma tean, et ei soovitata väga paljusid tooteid üle 3-6 kuu kasutada, aga kutsuge politsei, sest ma ausalt öeldes ei järgi neid reegleid.

Leidsin ka videod, kuidas saada peitekreem silindrikujulisest pakendist või pumbaga pudelikesest kätte. Sisuliselt tuleb tangide või spaatliga eemaldada väike plastikust tihend ja seejärel saab kenasti toote kätte. Mõned teevad ka kõrrest kühvlikese ja tõmbavad sellega pakendi seintelt toote ära.

 

Viltpliiatsid

Viltpliiats on sisuliselt samuti pakend, mis sisaldab toodet. Mina asetasin vanasti tuhmunud viltpliiatsid natukeseks otsapidi viina, loksutasin ja nii värvisid need uuesti. See töötas hästi minu viltsilmalaineriga. Siin videos näidatakse ka seda, kuidas tangidega võetakse viltlaineri ots välja ja keeratakse lihtsalt teistpidi. Viltpliiatseid ja viltlainerit tasub hoiustada “pea alaspidi”, et toode viltpeasse voolaks ja põhja ei jääks.

 

Puudri- ja lauvärvianumad

Kui soovid purunenud lauvärvi või puudrit parandada, siis kõikvõimas Youtube juhendab selles videos lisama purule veidi alkoholi ja patsutama selle majapidamis- või tualettpaberi ja mündi abil tagasi kinni. Samas mõni puuder on jällegi tükkidena servadesse kivistunud ning seda võib kergelt murendada ja taas alkoholiga ühtlaselt puudritoosis jaotada.

 ***

Millised nipid sul juba kasutuses on, milline on sinu kogemus ja mida lisaks teistele soovitaksid?

Eelmine
Konkreetsed nipid, kuidas rohelisema eluviisiga raha kokku hoida
Järgmine
lluspektri poe looja Carmen: ilu on enda armastamine ning sügavam kui vaid välimus

3 vastust

Email again:
K 19. mai 2020
Tühi meepurk vesivanni
Kärt 19. mai 2020
Kätekreemi tuubi lõikan keskelt pooleks ja ühte otsa teen veel ristipidi väikese sisselõike. Kui sisselõike kohas servad veidi üksteise peale panna, saab tuubi ühe poole teise sisse torgata, nii et kreem ära ei kuiva. Mõnest eriti paksust kätekreemist jätkub nii kuni nädal aega kauemaks.
Linda 19. mai 2020
Meepurki teed teha kui enam kraapida ei jaksa. :)