Printleht: aita naabritel materjalidele uus elu anda

Tahan, et kortermaja jäätmekastide kõrvale jõuaks vähem korralikke või väikeste defektidega asju ja materjale, mis võiks uue elu saada. Selleks sai tehtud Canva printleht, mida saab (a) kohandada oma kortermajale, (b) printida olemasoleval kujul välja.

Kasutamiseks telli endale ligipääs tasuta Canva põhjale siit. Pärast ligipääsus saamist:
  1. Vajuta "kasuta malli"
  2. Loo endale vajadusel Canva konto
  3. Kohanda fail endale vajadusel sobivaks
  4. Vajuta "jagamine" ja siis "allalaadimine" (vali, kumma pildi prindid)
  5. Prindi leht välja (mina printisin A4 formaadis ühes printimisettevõttes)
  6. Aseta leht eelistatavalt kiletatuna kas õue jäätmekastide juurde või niisama trepikotta. Tegutsemiskoha juures on mõju suurem.
Kasutasin printlehte luues käitumisteadusi, väikeseid ennustataval viisil käitumise mõjutajaid. Sellel plakatil on olulised nt silmad, konkreetse asukoha naabritega liitumine, lühikesed ja selged juhised, konkreetsed aadressid. Edasi küsisin tagasisidet Instagrami jälgijatelt. Lõpuks aitas disainer Katrin Kannu vabatahtlikult lõpliku lehe kujundust viimistleda.  Seega, autor on kogu suletud ringi kogukond.

Miks selle lehe ikkagi tegin? Sageli märkan enda kortermaja jäätmekastide kõrval esemeid, mis võiksid saada uue elu või tuleks jäätmejaama viia: nt katte vahetamist vajavaid pukktoole, huulepulgakujulist peeglit, mööblit, valamuid, kotti avamata pakendites toiduga. Ilmselt ei soovi inimene ise nende eest maksta, retke ette võtta ja siis maksame kogu kortermaja peale ühiselt lisatasu.

Veel, paljud ei tea, et jäätmejaamale on mitmeid tasuta alternatiive, mis aitavad anda esemetele uue elu.  Loodan, et kui seda postitust märkad, siis otsustad selle oma kortermaja heaks välja printida ning et ennetame sellega üle Eesti ressursside raiskamist.
Eelmine
Müksamise kasutamine annetuste kogumisel
Järgmine
Printleht: kasuta seda kortermaja rämpsposti ennetamiseks

Vastused puuduvad

Email again: