Külas on KonMari konsultant Marie Pärkma

Marie Pärkma. Foto: Triin Künnapas

Tere, Suletud ringi jälgija! Mina olen Marie Meieeluilust, professionaalne korrastaja ja sertifitseeritud KonMari konsultant, ning selles külalispostituses tahangi ma Sulle rääkida veidi nii KonMari meetodist kui ka korrastamisest üldiselt. Olen mõtteviisil, et kui Sinu ümber on kõik korras, siis oled Sa ka sisemiselt korras.

Enne teemaga alustamist märgin ära, et korrastamine ei ole koristamine. Korrastamine on asjade põhjalik sorteerimine ja igale asjale oma koha leidmine. Koristamine on aga pindade puhastamine ja asjade tagasipanek enda õigele kohale, kuid minimaalselt. Kui oled enda kodu põhjalikult ära korrastanud, siis edaspidi läheb Sul koristamine lihtsamalt. Ma luban Sulle!

KonMari meetodi võlu

KonMari on korrastusmeetod, mille kaks kõige põhilisemat erisust on need, et korrastamine toimub kindla kategooria nimekirja järgi ja et enda ellu jäetakse alles vaid need asjad, mis pakuvad rõõmu. Sellise protsessi käigus õpid asju väärtustama ja hindama ning tänu sellele toimuvad muutused ka Sinu ümber. Näiteks minu enda puhul nägin ma pärast KonMari järgi enda elu korrastamist ja selle “Kas see pakub mulle rõõmu?” mõtteviisi igapäevast kasutamist, et ka mu sõprusring sai korrastatud ja ma võtsin kätte astusin julge sammu teha seda tööd, mis mulle tõesti rõõmu pakub - hakkasin korrastajaks. Pärast selle meetodi järgi enda elu ja kodu korrastamist saad ka Sina muuta igaveseks enda elustiili ja mõtteviisi. Sa lased enda ellu vaid asju ja inimesi, mis pakuvad Sulle rõõmu ja Sul on niimoodi võimalik elada enda unistuste elu.

Kuidas KonMariga alustada?

KonMari korrastusmeetodit on Sul võimalik läbi teha kahel viisil. Sa võid lugeda läbi Marie Kondo raamatud ja saada sealt selle meetodi kohta infot, kuid samas on Sul võimalus veelgi põhjalikumalt õppida ja kogu protsess läbi teha sertifitseeritud KonMari konsultandi abiga. Vahe on selles, et konsultandid on õppinud antud meetodit süvitsi ja omavad teadmisi veelgi põhjalikumalt, kui on raamatutes kirjas. Samuti on meid õpetatud inimest kogu korrastusprotsessi ajal abistama, toeks olema ja üleüldse juhendama. KonMari konsultandid ei tee otsuseid kliendi eest, ei mõjuta neid ega anna hinnanguid. Me oleme klientidele toeks ja aitame luua rõõmupakkuvaid kodusid ja elusid.

Marie Pärkma. Foto: Triin Künnapas

KonMari meetodiga saad kaasa uue mõtteviisi

Kuna KonMari meetodi üks erisus on küsida iga eseme kohta “Kas see pakub mulle rõõmu?”, siis just see küsimus hakkab Sind ka edaspidi enda elus saatma. Minuga see nii igatahes on. Ma esitan selle küsimuse juba alateadlikult endale näiteks riidepoes uut riideeset proovimas ja mõtlen päris süvitsi, et kas see asi tõsiselt pakuks mulle ka edaspidi rõõmu? Kui vastus on kahtlev “ja” või konkreetne “ei”, siis jääb see asi siiski poodi. Siit on ka näha, et KonMari meetod aitab vähendada liigtarbimist.

Lihtne, loogiline, ligipääsetav!

Kuna KonMari on hästi personaalne, töömahukas ja justkui vaimne rännak, mida kõik inimesed läbi ei soovi teha ja nad soovivad korrastamist vaid teatud kohas või ruumis, siis olen selleks välja töötanud “Lihtne, loogiline, ligipääsetav” süsteemi. Näiteks kui klient soovib ära korrastada enda köögi, siis soovitan selle ruumi osas korrastada siiski kategooriate järgi ehk tekitada alati alamkategooriad ja sorteerida kõik asjad üksipulgi ära. Küll aga soovitan ma lähtuda lõpptulemusest, mis oleks inimese jaoks lihtne, loogiline ja ligipääsetav. Põhiline asi on, et inimesel oleks lõpptulemusena süsteem, mis oleks funktsionaalne ja seega peaksid asjad olema paigutatud loogiliselt ja ligipääsetavalt. Samas peaks see kõik olemas lihtne.

Marie Pärkma. Foto: Triin Künnapas

Meie elu ilu

Ma näen enda igapäevatöös, et inimesed otsivad vabandusi, mitte võimalusi, ja seda ükskõik, millises situatsioonis. Seega üks minu tegevuse eesmärk on inimesi inspireerida ja aidata neil produktiivselt saavutada soovitud eesmärgid. Kokkuvõtvalt on minu tegevus enda brändi Meieeluilu kaudu suunatud sellele, et inimesed oleks motiveeritud looma endale rõõmupakkuv keskkond, milles elamine annaks positiivsust ja oleks motiveeriv - et meie elud oleksid ilusad.


Marie Pärkma

www.meieeluilu.ee

Marie Pärkma. Foto: Triin Künnapas

Eelmine
Eksperiment: kas blenderiga tehtud koostisosad maksavad vähem
Järgmine
Ülevaade Eesti korduskasutuslahendustest

4 vastust

Email again:
VTqblCNR 19. oktoober 2021
TNcAGJnmdwzWs
OAGBuLeh 19. oktoober 2021
WkjXdJRA
qVmygazEIo 4. detsember 2021
PKtIipRLhjYZBwF
ROnZQLHWTG 4. detsember 2021
OqQSNPnEexGKRZcv