Millised eesti blogijad veel jäätmevabadusest räägivad?

Sattusin vahepeal sellisesse kohta, mis muutis mind pikaks ajaks sõnatuks (köhh… Sloveenia… köhh….), ka blogis. Õnneks on Eestis on alati mitmeid teisi vahvaid blogijaid, kes värske jäätmevabaduse motivatsioonisüstiga varustavad. Erinevate inimeste mõttekäikude lugemine annab kirevama ja laiema silmaringi. Enne tarvitamist soovitan lugeda siit retsepti, et leida endale sobiva koostisega annused.

Nullkulu

Maryliis

Kohtusime Maryliisiga esimest korda tema korraldatud Tartu zero waste kokkutulekul. Tal ongi kombeks teha ägedaid ühisüritusi (mh kirjutamise laager, veganite kokkutulek, keskkonnanaiste kokkutulek) ja mõelda sellele, mida toredat võiks koos teha.  

Meid aetakse koguaeg sassi, sest meil on mõlemal peaaegu ühes toonis blondid juuksed, prillid ja madalapoolne hääl. Sel suvel kirjutas üks naine mulle, kuidas ta minuga Hirvepargis lühidalt kohtus, kuigi ma pole seal käinud. Teine veebileht avaldas Maryliisi blogist loo minu nime ja pildiga. Lisaks arvatakse, et mina olen vegan, aga selles on ekspert hoopis Maryliis. Oskan öelda nii palju meie välimuse järgi eristamiseks, et tal on tukk :D. Peaks vist kuskil meedias selle triki ära tegema, et tema tutvustab end minuna ja mina end temana ning vaatama, kuidas teised ajakirjanikud sellega toime tulevad (Oobah Butler tegi midagi taolist päris edukalt). 

Maryliisi blogi on esimene eestikeelne veebipäevik, kust hakkasin otsima nõu jäätmevabaduse osas. Ta kirjutab ka näiteks Geeniuse rohe- ja rahaportaalides. Tema tugevuseks on erialased teadmised käsitööst ja isetegemisest, erinevatest materjalidest ning mõnus poeetiline eneseväljendusstiil. Sekka saab lugeda veganlusest, feminismist ja mõtisklustest elu üle. 

 

Getxel

Gethel

Gethel on minu kooliõde, kelle olemasolust olin kooliajal teadlik, aga toona me ei suhelnud. Jälgisime üksteist sotsiaalmeedias nagu koolieas ikka tehakse ning mul on selle üle hea meel, sest ma muidu ei teaks, et tal nii äge blogi on. Gethel hakkas umbes aasta eest Rimi Eesti ja oma peigmehe Lauri Pedajaga oma teadlikuma tarbimise kallal töötama. Nad postitasid “Tarbime targalt” grupis videosid ning nüüd kirjutab Gethel, kui palju ta on enda elu muutnud. Mulle meeldivad tema ausad võrdlused varasema mitte nii teadliku eluviisiga. Kui kooliajal ostis ta pea iga nädal uusi riideid, siis nüüd mõtleb ta riideid ostes asjade jätkusuutlikkusele. Ta räägib ka palju jäätmete vähendamisest. Vahepeal tuleb blogisse külla ka tema mõnusa huumoriga mees Lauri, kelle suuvärk ja sulg Gethelile alla ei jää.  

Gethel (ja Lauri tema kaudu) on mulle andnud head nõu minu blogi ja sotsiaalmeediategemisi puudutavates asjades. Kui te vaatate tema Instagramis esiletoodud lühilugusid, siis need on mõnusad, informatiivsed ja hästijälgitavad. Väga paljud inimesed tunnevad end temast inspireerituna. Mul on tunne, et Getheliga saame me veel kindlasti päriselt ka kokku.

 

Grete

3X ISE

Mina ja Grete saime kokku ühes Delfi TV videos erinevate klippidena. Ja muidugi oli ette määratud, et saatus meid kokku viib. Kohtusime Kolme Tilli restoranis, puhusime mõnusalt juttu ja Grete saatis mind psühholoogia instituudini, kus keldris inimkatseid ette valmistama hakkasin… Khm, magistritööks. Grete kirjutab oma blogis ka muust kui jäätmevabadusest, aga tema blogist leiab hea õpetuse puuviljakoti heegeldamiseks ning mitmeid tootearvustusi. Grete blogis on näha ka eksperiment, kui palju prügi tal tekkis kaheksa päeva jooksul. Ta toob välja väga olulise asja: me ei vastuta selle prügi eest, mida toovad poest koju meie lähedused ning me ei pane seda n-ö enda purki, kui see tekib. Kui ma käin lähedastel külas ja neil on ostetud kilepakendis leib, siis ma ei jäta leivatükki seepärast võtmata. Samuti ei loe ma seda kilekotti enda valikutega tekitatud prügiks isegi, kui võtan kilekotist viimase leivakoti ja ise selle kilekoti prügikasti panen.

 

Green Wonderland Alice

Alice

Alicega kohtusin Terveilma läbi viidud koolituse järel. Ta on Eesti Maaülikooli teadur, kes tegutseb igapäevaselt toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia õppetoolis taimse toorme alal. Tema hobi on jumestamine ja ta pakub teenust puhta ning kvaliteetse kosmeetikaga. Alice seisab selle eest, et rohekosmeetikat nähtaks sama glamuurse ja kaunina nagu tavapärast. Alice jälgib hoolega kosmeetikatoodete koostisosi, niiet kes ei viitsi ise näpuga järge ajada, leiab tema blogist inglise ja eesti keeles soovitusi mitmete erinevate brändide kohta, sh jäätmevabaduse põhimõtteid järgivatest. Uusi postitusi brändide teemal ilmselt ei tule, kuna Alice on leidnud enda jaoks parimad lahendused ja erinevate brändide katsetamine ei ole enam tema tee. Küll aga võib Alicega kontakti võtta, kui on soov läbida personaalset konsultatsiooni. Oma 12 aastase kogemuse juures saab Alice aidata välja valida persoonist lähtuvad parimad lahendused. Päeval, kui ma Tartust Tallinna kolisin (tegelikult käin Tartus peagi rohkem), nägin teda oma maja ees ja avastasin, et ta elab mu vastasmajas… :D

 

Rohelisem elu

Ege perega

Ege blogist leiab suure oma kogemusel põhineva põhjaliku võrdluse erinevatest toidukauplustest toidu koju tellimisest. Sealhulgas kirjutab ta, kuivõrd erinevad poed erinevaid pakendeid vältida aitavad. Ta on tõesti väga suure töö sellega ära teinud. Ege räägib ka sellest, kuidas nende peres prügi sorteerimine toimib mõeldes inimeste erinevatele muredele.

Tema kirjutistele annab palju juurde see, et tal on maailma tähtsaim amet: ema olemine. Mul on tohutu austus inimeste suhtes, kes emaks olemise kõrvalt suudavad mõelda veel keskkonnasõbralikkusele. Ege blogi on siinkohal huvilistele suureks toeks. Mulle meeldib, et ta mõtleb ette kõigile küsimustele, mis lugejal võivad tekkida, ning mahutab vastused ühte põhjalikku loosse.

 

Laura

Laura hates plastic

Laura kirjutab nii eesti kui ka inglise keeles, miks ta jäätmevabaduse teekonnaga alustas, milliseid muutusi ta on oma elus teinud ning millised neist on tema lemmikud. Tal on ka vahva Instagram, kust leiab kasulikke pilte ja soovitusi. Tema blogi sobib hästi inimestele, kes teevad esimesi samme. Pakendivaba ning jäätmevaba blogi on viimaste kuude jooksul vaiksemaks jäänud, aga ka sealt leiab mõtteid samadel teemadel neile, kes oma teekonnaga alustavad


Vaata veel

Ja teised, kes on muuhulgas pakendiprügi vähendamisest kirjutanud

●     Helgus: Roheväljakutse 6. päev – pakendivabam elu

●     Mallukas: pakendivaba ostlemine

●     A mida Henry teeb: vähem plastikut, suurem sääst

●     Mari Jaanus: minu beebisammud parema maailma poole

 

Kas tead veel kedagi, kes pakendiprügi vähendamisest kirjutab? Milliseid keskkonnablogijaid sina jälgid ja mis sulle nende juures meeldib?


Eelmine
Kirkad mõtted sünnivad kuulates ja kogedes
Järgmine
Mida olen viimase aasta jooksul oma keskkonnakäitumises muutnud? Kuidas edasi?

Vastused puuduvad

Email again: