Ülevaade teise ringi rõivaste e-kauplustest

Ilma poes oma anumasse pesugeeli ostmas seljas vanaema mantel, mille Svea Mäesalu mulle parajaks tegi. Foto: Rain Vagel.
NIMEKIRI VÄRSKENDATUD: 15.02.2023
Kaotasin aasta eest suu ammuli Horvaatias Šibenikis ringi kõndides oma armsa teise ringi poest leitud kardigani ära. Proovisin aasta aega ilma selleta hakkama saada, aga elu näitas, et kardiganiga on ikka palju parem elada. Ja muidugi mängis siin rolli ka see, et ma ei viitsi poodides käia. Hiljuti võtsin end kokku: käisin nii kaltsukates, kõrgmoepoodides kui ka kiirmoepoodides - no ei leidnud seda õiget. See õige ja parem kui üheski füüsilises poes istus hoopiski e-poes.
Olen väga nõudlik. Minu ostetu peab:
 • olema kvaliteetsest materjalist (ei hargne, pole katsudes veider, ei tõmba poes ebemeid ligi);
 • sobima erinevatesse olukordadesse ja aastaaegadesse;
 • olema praktiline ja multifunktsionaalne;
 • lihtsasti hooldatav (masinpesu, eelistatavalt tavaline pesuvahend);
 • midagi, mida selle vastu pidades kannaksin elu lõpuni.
 • ideaalis mingil moel keskkonnasõbralik valik.
Lisaks, mulle isiklikult meeldib võimalusel kerge vintage-kiiks. Kui otsite head vintage-inspiratsiooni, siis soovitan jälgida Instagramis @shirinatra, @s.nova.vintage ja @iddavanmunster kontosid - seda hästi ettevaatlikult ainult inspiratsiooniks, sest nad reklaamivad pidevalt uusi riideid. Kui oskate soovitada kedagi sama ägeda vintage-stiiliga, kelle riided on suuresti teise ringiga saadud, siis palun jagage kommentaarides. Üldiselt, ainult selle pärast, et miski on "nunnu" või "kena", asjad minu kappi ei sattu.

Päris ausalt, olen seni kartnud e-poodidest riiete soetamist, aga seekord võtsin julguse kokku: mul on riideid vaja, aga ei ole aega neid taga otsida. Tahtsin endale ja ka oma lugejatele luua nimekirja teise ringi e-poodidest, et vajaduse korral teise ringiga ostmine lihtsamaks muuta. Küsisin lisaks oma Instagrami jälgijatelt täiendusi ja kogemusi, mida nad ka lahkelt jagasid. 

EESTI SIHTGRUPILE MÕELDUD TEISE RINGI E-POED
 • Aarete laegas: asju saab otsida värvi, suuruse ja seisukorra järgi.
 • Basaar: mobiilirakendus, kus on üldiselt müügil trendikad riided, seda lausa kuulsuste garderoobidest
 • Ekirbukas: saab otsida vanuse ja hinna järgi, hinnaklass varieerub (valikus ka luksusbrände).
 • Emmy: soomlastele kuuluv brändirõivaste kauplus, kus müügil nii skandinaaviamaade kui ka Eesti teise ringi kaupu. Tellisin sealt endale kvaliteetse pika kardigani ja jäin rahule. Kahjuks unustasin pakkematerjale täpsustada ning nad pakkisid selle bränditud plastkotti - kirjutage inglise ja eesti keeles igaks-juhuks, et mitte pakkida plasti ja kasutada teise ringi materjale. Hinnaklass on pigem skandinaaviapärane, kõrge. Enda kvaliteetse kardigani, mis originaalis on 250€, sain 40€ eest. Mulle meeldis, et riiete kvaliteet oli hästi kirjeldatud, mõõdud olemas, korralikud pildid ja päris palju kvaliteetseid asju oli müügil. SELLE #sponsoreerimata lingiga saad oma ostult -15% alla. Tooted saab soovi korral tagastada.
Lugeja kommentaar: "Koht, kus olen kohanud kvaliteeti ning tagastamisvõimalus on lihtne."
Lugeja kommentaar: "Sissetöötatud, usaldusväärne, head leiud."
 • Paavli kaltsukas: madalam hinnaklass. Tooteid saab otsida otsinguaknas nimetuse, filtrites kasutaja ja suuruse järgi ning järjestada hinnaklassi alusel. See on ka minu Instagrami jälgijate vaieldamatu lemmik. Öeldi kokkuvõttes, et:
- on head kogemused (korduvalt)
- "90% pere garderoobist on sealt"; "Viimase 5 aasta jooksul enamus riided sealt, "ainult positiivsed kogemused"
- "ok, kuigi mõnikord hinnad panevad kulmu kergitama"
-"Kallis saatmine, kirjadele nad ei vasta, kui soovisin lisainfot"
- "ainult ümbrispakend paha"
-"On tellimise ja materjaliinfo väga mugavaks teinud"Lugeja kommentaar:  "Kui ostad erinevatest asukohtadest, maksab transport rohkem kui asi."
 • Võlukunst: teise ringi riided, millele on trükitud Maria Evestuse disainid.
 • Yaga: alguses see pood ei jõudnud siia nimekirja, aga mitmete soovituste järel sai see ikkagi siia pandud. Kuigi siin ei saa eristada otsingus kasutatud ja uusi esemeid, siis mul tuli otsingutega suures osas välja rohkem kasutatud esemeid. Mitu lugejat soovitas seda poodi.


RAHVUSVAHELISED TEISE RINGI E-POED
 • Depop: seda on mõistlik kasutada mobiilirakendusena. Otsida saab kas Eestis või laias maailmas müügil olevaid esemeid. Mind häiris, et ei saanud kitsendada ainult Euroopa peale ja filtreid oli äpi kohta vähe.
Lugeja kommentaar: "Lai valik ja mugav kasutamine"
 • Ebay: otsingus saab eraldada kasutatud eesemed uutest ja Ebay pakub mõnusalt otsingufiltreid.
 • Etsy: kliimaneutraalsed pakid ja mõnusalt filtreid eristamaks kasutatud riideid uutest. Saab otsingu kitsendada Eestile, Euroopale.
 • The next closet: kõrgem hinnaklass, hea kvaliteet, disainerrõivad. Palju otsingufiltreid. Ei ole aga arusaadav, millisest riigist rõivad tulevad. Ettevõte asub Madalmaades, aga kas pilidid on nende või müüjate tehtud - ei ole päris kindel.
 • The real real: kallimad luksusbrändid teisel ringil. Nipp: siit leiab näiteks vintage Diane von Furstenbergi hõlmikkleite (ingl wrap dress), mis on ideaalsed klassikud kapselgarderoobi.

Mõned põhjused, miks osad poed siit nimekirjast välja jäid:

1. Üleval olid (küll tasuta) pesemata/luidunud sokid - jah, see oli üks pilt paljudest, aga ma ei saa sellist poodi siin soovitada.
2. Valik oli nii pisike, et nt ei olnud mitte ühtegi minu suuruses eset.
3. Poes olid müügil nii uued kui ka teise ringi asjad ning ei olnud võimalik neid otsinguga lihtsalt üksteisest eraldada.

Mida poed saaksid arendada oma kodulehtedel
Otsimise võiks kliendile võimalikult lihtsaks teha nii, et eelnevalt saab parameetrid paika sättida. Ükski normaalne inimene ei viitsi sellises poes ostelda, kus kõige detailsem võimalik otsing on "seelik" ning vastuseks tuleb 152 lehte. Näiteks Etsys on ülimalt mugav asju otsida: lõige, värv/muster, riide tüüp, suurus, asukoht jne. Veel, kliendile võiks anda valiku, kas ta soovib kasutatud pakendit või uut pakendit. Samuti on suureks plussiks mõõdud: nii saab klient mõõta ennast üle (Emmy teeb nii). Mulle meeldis, kui riideese oli mannekeenil seljas ja pildistatud heas valguses. Samuti meeldis, kui oli olemas detailne ja aus kirjeldus seisukorrast, materjalist, hooldamisest. 

Vaata ka:
Ülevaade Eesti keskkonnasõbralikust moest
Millega arvestada boksimüüki tehes?
Kapselgarderoob
Ökopere blogi: vabane ohtlikest kemikaalidest oma kodus - riided
Riisaikel IG-stoorid (lugeja soovitus)


***
Jagage kommentaarides: milliseid poode te siia nimekirja lisaksite? 
Eelmine
Ülevaade Eesti keskkonnasõbralikust moest
Järgmine
Multifunktsionaalsed riietusesemed, mis sobivad ideaalselt naiste kapselgarderoobi

7 vastust

Email again:
Elis 22. november 2020
www.yaga.ee sobiks ka ehk lisaks? :) Ise päris palju endale armsaks saanud kuid enam mitte kasutust leidvatele riietele uued kodud leidnud.
K 22. november 2020
Väga lahe vintage Instagrami kasutaja on @barbarissvintage, presentatsioon erinevatest leidudest on lahe ka siis kui ise alati ostma ei kipu.
Anette 22. november 2020
Mina olen samuti just Yagast palju head leidnud ja ka ise müünud.
Suletud ring 23. november 2020
Küsimus Yaga fännidele: kuidas eristate otsingus kasutatud riided uutest? Ei leidnud sellist kohta ning seepärast jõudis Yaga "vaata ka" soovitustesse, kuid mitte kõige ülemisse nimekirja. Samas, tuleb tunnistada, et kui nüüd otsisin hästi konkreetset eset ("hõlmikkleit"), ei tulnudki uusi asju välja.
Anette 23. november 2020
Mind isiklikult pole siiani seganud, et Yagas ei saa esimese hooga uusi rõivaid kasutatutest eristada, sest isegi kui tegu on "new with tags" tootega, siis aitan ikkagi juba soetatud rõivale elu anda selle asemel, et see ringleks prügimäele või seisaks kellelgi lihtsalt aastaid kapis :)

Seal on jah ka näiteks Eesti disainereid, kes müüvad täiesti uusi tooteid, kuid need on enamasti teiste kategooriate kui "Naised" all ja mina otsin enamasti sealt.
R. 5. detsember 2020
@karolinazebrowskax kannab teise ringi vintage'it ja õmbleb vintage-stiilis riided ka ise, kaupa reklaaminud ta minu teada ei ole.
Monika 28. aprill 2021
www.ekirbukas.ee on müügis nii uusi kui kasutatud asju. Enamus brändikaup. Pärispood Magistrali Kaubanduskeskuses.